Wypełnij ankietę w Google. Python 3 dla nauczycieli – warsztaty z podstaw zupełnie od zera.
Przyjadę, pokażę, poćwiczymy, pobawimy się.
Python 3, PyTechBrain, Roboty EDISON.
Minimalna ilość – 10 osób lub 5 szkół na spotkaniu.
Wybaczcie, ale dla 2 osób trudno pokonywać czasami kilkaset kilometrów.
Propozycja dla każdego miasta i wszystkich nauczycieli – jeśli chcecie zobaczyć Pythona i nauczyć się podstaw, dogadajcie się z ODN lub może chcecie zrobić to w waszej szkole – jestem otwarty na propozycje.
Odwiedzę Wasze miasto i w ODN lub w szkole wykonam 2-godzinne warsztaty dla maksymalnie 15 nauczycieli, które będą obejmowały:
- podstawy języka Python 3 i wykorzystanie darmowego środowiska Mu-Editor jako możliwości ciekawego programu dla młodzieży
- wykorzystanie biblioteki PyTechBrain i układu mechatronicznego w nauczaniu programowania i techniki
- roboty EDISON i języka Python w robotyce i informatyce
Przede wszystkim chciałbym skierować te warsztaty dla nauczycieli informatyki w klasach 7-8 szkół podstawowych, ale zapraszam też nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych.
Dla każdego uczestnika zaświadczenie uczestnictwa w PDF na maila.
Zainteresowani? Proszę zatem o kontakt – ustalimy, gdzie, kiedy, z kim itp… Tylko proszę: poczytajcie na dole strony o kosztach – to ważne!
Moja książka otrzymała II miejsce w konkursie organizowanym przez PTI!
Jestem autorem książki Python 3 – projekty dla początkujących i zaawansowanych – zaprezentuję ją i kody źródłowe, które są ogólnodostępne w serwisie Git Hub.
Środowisko Mu-Editor to świetne oprogramowanie, dostępne za darmo w języku polskim, dla każdego.
Układ PyTechBrain to przykład innowacyjnej platformy wspomagania nauczania programowania.
Portal Świat Reeborga (http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl) pozwala na programowanie robotów bez potrzeby dokonywania zakupów sprzętu.
Na koniec – roboty EDISON (https://robotedison.pl) – bardzo ciekawe małe roboty, które pozwalają na budowę modułową z klockami LEGO i programowaniem w różnych środowiskach, w tym Scratch i Python.
Kwestie techniczne – dosyć ważne, aby Warsztaty mogły się udać.
A) Najlepsza opcja: stacjonarne komputery lub laptopy, na których będą pracować uczestnicy, powinny mieć min. 4 GB RAM, CPU 64-bit. Wszystko to działa pod kontrolą Windows, Linux lub macOS – więc niezależnie od systemu powinno działać – oprogramowanie jest dostępne pod adresem:
B) Ewentualnie: stacjonarne komputery lub laptopy, na których będą pracować uczestnicy, powinny mieć min. 4 GB RAM, CPU 64-bit i możliwość startu systemu z PXE, powinny też być podłączone kablami Ethernet w jedną sieć razem z moim serwerem. W podsieci nie może być żadnego innego serwera PXE (np. MS-SBS z instalatorem sieciowym obrazów). Wówczas mogę pokazać środowisko serwera dla zarządzania pracownią komputerową
https://pracowniainformatyczna.pl
Kwestie odpłatności – również ważne.
Zakładam, że to miasto, które mnie zaprosi (czy to w ODN, czy w szkole), zapewni salę, internet, projektor, komputery dla uczestników, może jakąś kawę 😉 Przywiozę ze sobą oprogramowanie, roboty EDISON, płytki PyTechBrain. Ponieważ jestem nauczycielem w LO, więc mogę przyjechać tylko w piątek – proszę to brać pod uwagę.
Będę prosił o zwrot kosztów dojazdu, bo amortyzacja samochodu w naszych warunkach nie jest tania (od razu, aby nie było nieporozumień – trasa z Warszawy do Was i z powrotem x 1,5 zł / km)