Skip to content

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli – w ODN lub w szkole w Twoim mieście.

Wypełnij ankietę w Google. Python 3 dla nauczycieli – warsztaty z podstaw zupełnie od zera.

Przyjadę, pokażę, poćwiczymy, pobawimy się.

Python 3, PyTechBrain, Roboty EDISON.


Minimalna ilość – 10 osób lub 5 szkół na spotkaniu.

Wybaczcie, ale dla 2 osób trudno pokonywać czasami kilkaset kilometrów.

Propozycja dla każdego miasta i wszystkich nauczycieli – jeśli chcecie zobaczyć Pythona i nauczyć się podstaw, dogadajcie się z ODN lub może chcecie zrobić to w waszej szkole – jestem otwarty na propozycje.

Odwiedzę Wasze miasto i w ODN lub w szkole wykonam darmowe 4-godzinne warsztaty dla maksymalnie 15 nauczycieli, które będą obejmowały:

  • podstawy języka Python i wykorzystanie darmowego środowiska Mu-Editor jako możliwości ciekawego programu dla młodzieży
  • wykorzystanie biblioteki PyTechBrain i układu mechatronicznego w nauczaniu programowania i techniki
  • darmowy portal Świat Reeborga – służącego do realizacji podstawy programowej (sterowanie robotem na ekranie komputera) w środowisku Scratch i Python
  • roboty EDISON i języka Python w robotyce i informatyce

Przede wszystkim chciałbym skierować te warsztaty dla nauczycieli informatyki w klasach 7-8 szkół podstawowych.


Dla każdego uczestnika zaświadczenie uczestnictwa w PDF na maila.

Zainteresowani? Proszę zatem o kontakt – ustalimy, gdzie, kiedy, z kim itp… Tylko proszę: poczytajcie na dole strony o kosztach – to ważne!


Środowisko Mu-Editor to świetne oprogramowanie, dostępne za darmo w języku polskim, dla każdego.

Układ PyTechBrain to przykład innowacyjnej platformy wspomagania nauczania programowania.

Portal Świat Reeborga (http://robotyka.cyfrowaszkola.waw.pl) pozwala na programowanie robotów bez potrzeby dokonywania zakupów sprzętu.

Na koniec – roboty EDISON (https://robotedison.pl) – bardzo ciekawe małe roboty, które pozwalają na budowę modułową z klockami LEGO i programowaniem w różnych środowiskach, w tym Scratch i Python.


Kwestie techniczne – dosyć ważne, aby Warsztaty mogły się udać.

Ja przywiozę własny serwer, na którym jest zainstalowana większość oprogramowania. I od tego miejsca mamy kilka możliwości.

A) Najlepsza opcja: stacjonarne komputery lub laptopy, na których będą pracować uczestnicy, powinny mieć min. 2 GB RAM, CPU 64-bit i możliwość startu systemu z PXE, powinny też być podłączone kablami Ethernet w jedną sieć razem z moim serwerem. W podsieci nie może być żadnego innego serwera PXE (np. MS-SBS z instalatorem sieciowym obrazów).

B) Ewentualnie: Jeśli wersja A) jest nieakceptowalna, możemy próbować inaczej – przywiozę ze sobą Pendrive’y z systemem, komputery muszą mieć możliwość ustawienia w BIOS startu systemu z USB oraz min. 2 GB RAM i CPU 64-bit.

C) Ostateczność: komputery, jakie są, tylko przed rozpoczęciem warsztatów muszą mieć zainstalowane MU-Editor ze strony https://codewith.mu/ – tylko wówczas może nie udać nam się przeprowadzić części związanej z mechatroniką i PyTechBrain, gdyż potrzeba do tego doinstalować kilka bibliotek i sterowników.


 

Kwestie odpłatności – również ważne.

Zakładam, że to miasto, które mnie zaprosi (czy to w ODN, czy w szkole), zapewni salę, internet, projektor, komputery dla uczestników, może jakąś kawę 😉 Przywiozę ze sobą oprogramowanie, roboty EDISON, płytki PyTechBrain.

A) jeśli warsztaty będą się odbywały w mieście, do którego mogę dojechać PKP lub PKS, a ktoś mnie odbierze i dowiezie do ODN/szkoły – wówczas robię to zupełnie za darmo

B) jeśli będę musiał dojechać samochodem, bo nie ma PKP ani PKS, wówczas będę prosił o zwrot kosztów dojazdu, bo amortyzacja samochodu w naszych warunkach nie jest tania (od razu, aby nie było nieporozumień – trasa z Warszawy do Was i z powrotem x 1 zł / km)