Skip to content

Drony Edukacyjne Tello EDU

Jestem autorem materiałów edukacyjnych w języku Python dla dronów Tello EDU.


DJI Tello Edu to dron zaprojektowany specjalnie dla edukacji i nauki programowania. Ten mały i lekki dron wyposażony jest w kamery, czujniki i narzędzia, które umożliwiają naukę i zabawę w programowanie.

Dron Tello Edu został opracowany we współpracy z firmą Ryze Tech i posiada funkcje, które ułatwiają naukę programowania. Dron ten jest kompatybilny z językiem programowania Scratch, co pozwala na łatwe tworzenie programów przez dzieci i młodzież. Ponadto, dron Tello Edu obsługuje również języki Python i Swift, umożliwiając bardziej zaawansowanym użytkownikom tworzenie bardziej skomplikowanych programów.

Dron Tello Edu jest wyposażony w kamerę HD, która umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 720p. Można nim również wykonywać zdjęcia o rozdzielczości 5 megapikseli. Dron posiada również wiele czujników, w tym czujniki wysokości, czujniki odległości oraz czujniki optyczne, które pozwalają na stabilne loty w pomieszczeniach.

Jednym z największych atutów drona Tello Edu jest jego łatwość obsługi. Dron ten jest bardzo prosty w użyciu i ma intuicyjny interfejs, co sprawia, że jest on idealny dla początkujących. Można nim również kontrolować za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej, co dodatkowo ułatwia użytkowanie.

DJI Tello Edu to świetny wybór dla nauczycieli i uczniów, którzy chcą poznać podstawy programowania i uczyć się nowych umiejętności w interaktywny i zabawny sposób. Dron ten oferuje wiele możliwości i narzędzi, które pomagają w nauce, co czyni go idealnym narzędziem dla nauki w szkole, na kursach lub w domu.


To specjalna biblioteka w Python, którą stworzyłem, aby nauczyciele mogli wprowadzać programowanie dronów w języku Python już od 8 klasy szkoły podstawowej.

Poniżej możecie zobaczyć podstawowy kod, który jest wystarczający, aby wystartować drona.

Pełne repozytorium, gdzie możecie również zgłaszać Wasze problemy, znajdziecie w serwisie GitHub.