Skip to content

Koduj w Pythonie

Krystyna Kolendo

Nie bój się, że jak nauczysz się Pythona, to będziesz musiał zostać programistą, a ty tak naprawdę nie wiesz jeszcze kim chcesz być. Wszystko, czego nauczysz się programując, przyda ci się w każdym zawodzie. Algorytmiczne myślenie pomaga uporządkować wiele działań w życiu.

Ireneusz Imiołek, twórca edukacyjnej gry w Pythonie: eduActive8

Witam,
Dostałem książkę 🙂
Dziękuję za dedykację. Książka wygląda świetnie, bardzo ładnie oprawiona graficznie, super papier. Jak narazie tylko przekartkowałem czytając fragmenty i naprawdę podoba mi się to co widzę – aż chce się czytać dalej 🙂 Wierzę, że ci dla których ta książka w głównej mierze była napisana również tak pomyślą.
Jeszcze raz dziękuje i powodzenia 🙂
Irek

Książka mojego autorstwa.

Uczymy się programowania w języku Python – tworząc własną grę.Jeśli chcesz nauczyć się programowania książka „Koduj w Pythonie” jest właśnie dla Ciebie! Tworząc grę przygodową poznasz jeden z najbardziej popularnych języków programowania. Krok po kroku opisujemy proces powstawania scenariusza, przygotowania grafiki i animacji, nagrania efektów dźwiękowych i muzyki. Holistyczne podejście uzmysławia, że osiągnięcie celu jakim jest stworzenie gry, to proces angażujący wiele różnych kompetencji.

Poniżej przykładowy kod z jednego rozdziału książki:

Programowanie dla początkujących

Nauka programowania, to proces długotrwały i wymagający cierpliwości. Liczne rozmowy z nauczycielami i uczniami pozostawiły autorów książki z dwoma wnioskami:

raz –dzieciaki chcą programować

dwa – nie ma nic łatwiejszego, niż zniechęcić nastolatka do nauki programowania. Większość książek dostępnych na rynku jest zalana teorią i w sposób wyrywkowy odnosi się do kodu, tym samym bardzo łatwo zniechęcić czytelnika do nauki programowania.


Published inKsiążki

Be First to Comment

Dodaj komentarz