Skip to content

Lepsza Edukacja 2021 warsztaty „Koduj w Pythonie”

Zapraszam na warsztat pt.:

Wykorzystanie książki „Koduj w Pythonie – tworzymy grę przygodową” w szkole jako pomocy w nauczaniu programowania w klasach 7-8 SP i Liceum/Technikum

Abyśmy mogli przeprowadzić bezpiecznie warsztat, musimy mieć zainstalowany Mu-Editor oraz wszystkie ważne pliki.

Zakładam, że dysponujecie systemem Windows – tak, wiem, to najczęstszy przypadek. Zatem, przede wszystkim oprogramowanie Mu-Editor.

Proszę zainstalować do katalogu C:\MU

Dlaczego? Ponieważ jeśli macie nazwę użytkownika z polskim znakiem diakrytycznym (np. Ślązaczka lub Krzyś) lub spacją (np. Szef Nauczycieli) – program się zainstaluje, ale nie będzie chciał się uruchomić. Więc najbezpieczniej podać katalog.


Użytkownicy MacOS: tu nie wiem do końca, bo jednak zmiany w systemie Apple są duże, ale możecie spróbować zainstalować sobie też – dokładny opis sposobu instalacji znajdziecie tu: https://codewith.mu/en/howto/1.0/install_macos, a sam instalator proszę bardzo:

Poza oprogramowaniem Mu-Editor musimy mieć pliki z grafikami i przykładowym programem. Poniżej archiwum, pobieramy je sobie na komputer i rozpakowujemy do jakiegoś katalogu (tu już zostawiam dowolność).

Pages: 1 2