Skip to content

PySimpleGUI – świetna biblioteka do tworzenia okien.

Dlaczego tak trudno jest wykonać nawet najprostsze wejście / wyjście do okna w Pythonie?

NIE – już nie jest – teraz to łatwe.

Istnieje wiele „łatwych w użyciu” interfejsów Pythona, ale są one bardzo ograniczone. PySimpleGUI pobiera najlepsze pakiety, takie jak EasyGUI i WxSimpleGUI, zarówno przydatne, ale ograniczone, i dodaje możliwość definiowania własnych układów. Ta możliwość tworzenia własnych formularzy jest podstawową różnicą między nimi a PySimpleGUI.

Każde połączenie ma opcjonalne parametry, dzięki czemu możesz zmienić wygląd i styl. Nie podoba ci się kolor przycisku? Można go łatwo zmienić, dodając do widgetu parametr button_color. Konfiguracja jest wykonywana na miejscu.

Pakiet PySimpleGUI koncentruje się na programistach. Stwórz niestandardowy GUI z możliwie jak najmniejszym i prostym kodem. Była to główna mantra używana do tworzenia PySimpleGUI. „Zrób to w sposób podobny do Pythona” było drugim pożądanym wynikiem.

Przykład? Proszę bardzo – tutaj oczywiście QtConsole i FREE_Desktop 2019.

Oto kod źródłowy dla takiego okna:

Published inBiblioteki i dodatki

6 komentarzy

 1. polemizatorka polemizatorka

  Nie kompiluje mi się to, mogę prosić o plik źródłowy?
  Taki komunikat:
  File „e:/Python/PySimpleGUI example2.py”, line 7, in
  with sg.FlexForm(’Wszystko razem – ABIX’, auto_size_text=True, default_element_size=(40, 1)) as form:
  AttributeError: __enter__

 2. Adam Jurkiewicz Adam Jurkiewicz

  Może brak wcięć, poprawiłem wygląd kodu.

Dodaj komentarz