Spotkanie w Białymstoku 6.06

Tym razem już na poważnie podjąłem decyzję, że to będzie ostatnie w tym roku kalendarzowym darmowe spotkanie. Niestety, nie stać mnie na więcej teraz. Podjąłem się dwóch sporych projektów, które zabierają mi dużo czasu, więc inne muszę odpuścić na razie.

Ale – na tym spotkaniu wpdłem na pomysł projektu, który będę chciał prowadzić od września tu na portalu.

Projekt: Geografia z Pythonem w tle.

Całość – a więc cel, który chcemy osiągnąć, to wyświetlenie mapy opartej o OpenStreetMap, na której będą nałożone punkty adresowe, które zostana pobrane „zdalnie” poprzez Internet z bazy danych szkół, które uczestniczą w projekcie; w ten sposób powstanie mapa, a uczniowie zbudują aplikację, która wykorzystuje różne mechanizmy związane z zarządzaniem i manipulowaniem danymi. To wszystko doskonale wpisuje się w podstawę programową do Informatyki

W ten sposób będę chciał dotrzeć z Pythonem do Liceów – mam nadzieję, że to dobry kierunek.