Spotkanie w Błaszkach – 9.01.2020

Rozpoczynam nowy rok, w nim średnio jedno spotkanie w miesiącu.

Dzisiaj miałem całkiem sporo chętnych do nauki nauczycielek i nauczycieli. Przez 4 godziny uczyłem Pythona, pokazywałem środowisko IDLE oraz Mu-Editor. Mam nadzieję, że dosyć obszernie objaśniłem różnice pomiędzy nimi oraz nauczyłem podstaw.

Jak widać, ludzie potrzebują wiedzy. Aby nikt się nie przyczepił o RODO, zdjęcie zrobiłem z tyłu.

Na dzisiejszym spotkaniu budowaliśmy prosty program i obiecałem udostępnić jego kod źródłowy – oto on:

Oto jak wygląda jego uruchomienie w Mu-Editor

A przy tej okazji, ponieważ niektóre panie pytały się o możliwości Pythona dla uczniów, zapowiem platformę Shoebot, którą będę tuż za chwilę promował.

Jeśli chcecie, abym przyjechał do Was z takim darmowym szkoleniem, przeczytajcie informacje na stronie

1. Anonim Anonim

Bardzo ciekawe szkolenie, przedstawione w prosty, zrozumiały sposób. Oby więcej takich szkoleń i takich prelegentów.