Spotkanie w Poznaniu 11.04

Nie będe pisał o sytuacji strajkowej – dzisiaj gościłem w szkole społecznej, która nie może strajkować.

W szkole Cogito na zaproszenie nauczyciela informatyki – Pawła Hoffmana, zrobiłem dzisiaj warsztaty – kolejne zresztą. Nowością dla mnie było przetestowanie przykładu lekcji o nadawaniu kodu Morse’a, który wykonali nauczyciele w środowisku Scratch.

Oczywiście był przede wszystkim Python, który na wszelkie sposoby starałem sie pokazać wykorzystując środowisko Mu-Editor, które oczywiście opisuję i polecam.

Mam nadzieję, że uczestnicy dobrze się bawili, i przy okazji sporo nauczyli. Na koniec przez chwilę pobawili sie też robotami Edison – które doskonale sprawdzają się na lekcjach zarówno w klasach 1-3, jak i 7-8 😉 Po prostu można je programować różnymi platformami.

I na koniec zdjęcie wszystkich wraz z Pawłem. Nie zabrakło również znaku wykrzyknika;-)

Teraz, jak zwykle oczekuję na wpisy komentarzy. Bo ciągle nie wiem, czy dobrze prowadzę te waarsztaty….