Uczniowie, którzy rozwalają lekcje…

Czy macie takie uczennice lub uczniów, którzy nudzą się na lekcjach informatyki? Paint im zbrzydł, wymiotują Wordem i Logomocją? Nawet Scratch już im nie pasuje?

Dajcie ich do mnie – tak sobie myślę, że może zechcieliby nauczyć się czegoś, czego nie nauczą się w „normalnym” trybie wraz z 90% średnich uczniów.

Nowy projekt: Szkoła Pythona dla zaangażowanych

Stworzymy sobie graficzne programy w Pythonie. Dla przykładu – powyższe zdjęcie przedstawia 100% kodu programu. Tak, tak, 10 linijek kodu !

Na początek zaproponuję im zainstalowanie sobie świetnego systemu operacyjnego.

W tym systemie będzie już Python, nie będzie wirusów, automatycznych aktualizacji, będą za to najnowsze wersje oprogramowania.

I wówczas zaczniemy instalowanie dodatków, naukę programowania. Będę starał się tak postępować, aby wszystko, co zrobią, było na

100% zgodne z podstawa programową

Więc jeśli chcesz się przyłączyć, napisz mi krótkiego maila na adres:

Published inBlog nauczycielski