Spotkanie w Wodzisławiu Śląskim – 9.03.2020

W marcu, na dwa dni przed moimi urodzinami, o 13 dotarłem do Wodzisławia. Pomimo koronawirusa i ciągłego odwoływania wszystkich imprez spotkałem się z nauczycielami i nauczycielkami z lokalnej sieci nauczycieli infomratyki.

Oczywiście rozpoczęliśmy od podstaw języka Python, zapoznałem wszystkich z możliwościami środowiska IDLE.

Dodatkowo pokazałem też Mu-Editor, który jest bardzo ciekawym środowiskiem – szczególnie dla klas 7-8 w szkole podstawowej.

Wspólnie zaprogramowaliśmy „prostą grę”, która nie była powalająca, ale wystarczyło kilkanaście minut na jej zbudowanie.

Tak, to naprawdę kilkanaście linijek kodu, a byliśmy w stanie ruszać naszym graczem na ekranie za pomocą klawiatury.

Na koniec wspólnie zrobiliśmy jeszcze jedną rzecz: szybki oscyloskop z potencjometru z wykorzystaniem Arduino i projektu PyTechBrain.

Na koniec pełna wersja zdjęcia, abyście zobaczyli, ile osób było tak naprawdę.

Jeśli chcecie, abym przyjechał do Was z takim darmowym szkoleniem, przeczytajcie informacje na stronie